Project Control - narzędzia do zarządzania projektem

Project Control - narzędzia do zarządzania projektem

Czym jest zarządzanie projektem każdy project manager doskonale wie. Planowanie, harmonogramowanie, ocena ryzyk, kontrola wykonania to „chleb powszedni”. Co jednak łączy wszystkie te i inne czynności wykonywane przez kierownika projektu? Co jest ich istotą? Nasza odpowiedź brzmi: procesy myślowe zachodzące w głowie. Ale czy życie jest aż tak proste? Czy praca kierownika projektu to tylko myślenie? Niestety nie, ale tak może być…

Wyobraź sobie, że koncentrujesz się na tym co najważniejsze: planujesz, myślisz o tym jakie decyzje należy podjąć w danej sytuacji, każdy Twój ruch, każda decyzja to potencjalna zmiana planu, harmonogramu, budżetu, ale nie przejmujesz się tym, wprowadzasz tylko niezbędne dane i za chwilę masz odpowiedź czy taki ruch jest możliwy i jak wpływa na cały projekt. Nie przestawiasz mozolnie zadań na wykresie Ganta, nie podliczasz słupków, nie czekasz tygodniami na dane z kontrolingu. Twoje zadanie ogranicza się do podjęcia decyzji, wprowadzenia danych i sprawdzenia skutków w przedstawionej symulacji. Dostajesz gotowy harmonogram, który uwzględnia kwalifikacje i dostępność zespołu, którym dysponujesz i symulację budżetu. Czy to możliwe? Tak, to możliwe i po to właśnie, bazując na własnych wieloletnich doświadczeniach, stworzyliśmy Project Control.

Jak to działa?

Project Control to zbiór współpracujących ze sobą modułów funkcjonalnych, które zostały zaprojektowane w specjalny sposób. Naszym podstawowym założeniem było odzwierciedlanie naturalnego procesu planowania i podejmowania decyzji oraz zautomatyzowanie wszystkich tych czynności, które z jednej strony są czaso i pracochłonne, a drugiej same w sobie nie przynoszą wymiernych korzyści. Kierowaliśmy się w projektowaniu bardzo prostą, a jednak nie zawsze oczywistą zasadą: komputer i oprogramowanie ma wspomagać naturalne procesy, a nie tworzyć własne i narzucać sposób działania. Oczywiste? Oczywiście, że tak! Ale czy Twoje oprogramowanie, którego obecnie używasz na pewno tak działa?

Lepszy punkt widzenia

Sprawdź nasząofertę

Nasze produkty:

Doradztwo 

więcej...

Szkolenia

więcej...

Wdrożenia JIRA

więcej...

Kontroling projektowy

więcej...